İSTANBUL SULTANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Depremden Etkilenen Öğrenci ve Velilerimizi Yalnız Bırakmadık

        
Depremden Etkilenen Öğrenci ve Velilerimizi Yalnız Bırakmadık

          Ülke olarak, 6 Şubat 2023 tarihinde 11 şehirde yaşanan ve 14 milyon insanımızı etkileyen daha sonrasında da binlerce sarsıntıyla devam eden afet yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah  tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum.

           Güçlü bir devletin, kederde ve sevinçte tek yürek olabilen bir milletin ehemmiyeti böyle dönemlerde daha iyi anlaşılmaktadır. Bu afet, aynı zamanda milletimizin birlik ve beraberliğinin kudretini tüm dünya devletlerine göstermiştir.

           İstanbul Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak depremden etkilenen velilerimiz ve çocuklarımız için hem bizzat afet bölgesinde çalışmalar yaparak hem de ilçemize gelen veli ve öğrencilerimizi desteklemek için tüm Türkiye gibi seferber olduk.

            Bu kitapçıkta tüm paydaşlarımızla birlikte yürüttüğümüz deprem bölgesindeki arama kurtarma, psikososyal  destek organizasyon bazlı saha çalışmalarımıza, yardım kampanyalarımıza, kardeş okullarımızla yürüttüğümüz faaliyetlere; okullarımız tarafından sağlanan giyim, beslenme, barınma ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik yapılan etkinliklere; aynı zamanda ilçemize nakil gelen öğrenci ve velilerimiz için yürüttüğümüz çalışmalara değindik.

           Başta llçe Kaymakamımız Sayın Mahmut KAŞIKÇI ve desteklerini bizden esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Av. Abdurrahman DURSUN olmak üzere afet gününden bugüne, gerek Sultangazi de gerekse deprem bölgesinde üstün gayret gösteren tüm paydaşlarımıza ve eğitim camiası mensuplarına teşekkür ederim.  

                                                                                                                                                                                                                    Necati TEKBAŞ

                                                                                                                                                                                                      Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü   

                 Kitapçık İçeriğini görmek için tıklayınız./meb_iys_dosyalar/2023_05/10161837_sultangazi_katalog.pdf 

Uğurmumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı No58 4. Kat Hükümet Konağı Sultangazi / İstanbul - 0212 606 00 76 / 0212 606 04 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.