İSTANBUL SULTANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HASTANEDE ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİMİZ KARNELERİNE KAVUŞTU

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğümüz arasında imzalan protokolle hayata geçirilen "Öğretmenim Elimi Tut" Projesi çerçevesinde Hematoloji ve Onkoloji servisinde tedavi gören öğrenciye karneleri düzenlenen törenle verildi.  
 HASTANEDE ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİMİZ KARNELERİNE KAVUŞTU

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof. Dr. Işıl Barlan Konferans Salonu anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.  "Öğretmenim Elimi Tut " projesi çerçevesinde Hematoloji ve Onkoloji servisinde yatılı olarak tedavi gören öğrencilerimize 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı karne töreni düzenlendi.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet ve karne törenine, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Pendik Kaymakamı Sayın Dr. Hülya Kaya, Marmara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Kurt, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İl Sağlık Müdürü Sayın Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Şube Müdürü Gülşen Özer, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sayın Prof. Dr. Osman Hakan Gündüz, hastane koordinatörü, okul idarecileri, gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için düzenlenen törende kep atma ve öğretmenlerin öğrenciler ile yaptığı şiir ve müzik dinletisi ile mezun olan öğrencilerin karne heyecanı paylaşıldı. Mezun olan öğrenciler karnelerini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya'nın İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın elinden aldı.

Öğrencilerin koro dinletisi ile başlayan törende, Vali Yerlikaya ve Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Gündüz katılımcılara hitaben birer konuşma yaptılar.

"İstanbul'umuzun En Anlamlı Mezuniyet Törenine Katılmaktan Gurur Duyuyorum"

Çocukların mezuniyet sevincine ortak olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Yerlikaya, "Bugün karne ve mezuniyet ile ilgili İstanbul'umuzun en anlamlı mezuniyet törenine katılmaktan gurur duyuyorum. İstanbul'da yarın tüm haberlerde karne sevinci yaşanacak. Tüm eğitimcileri, öğrencileri ve aileleri tebrik ediyorum." dedi.

Vali Yerlikaya, "14 hastanede 'Öğretmenim Elimden Tut Projesi' kapsamında 1019 yavrumuza hastanelerimizde eğitim verildi. Evlerimizde de tedavi süreci devam eden okula gelemeyen ilkokul, ortaokul ve liseli yavrularımız var. Onları da eğitim, öğretim hayatlarından, arkadaşlarından geride bırakmıyoruz ve evlerine gidiyoruz. Birebir onlarla ilgileniyoruz. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Yavrularımızın mezuniyet sevinçlerini gördüğümüz gibi iyileştikleri günleri görmeyi de Allah bizlere nasip etsin." ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, hafta sonu yapılacak üniversite sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

"Mezuniyet töreni ile çocukların heyecanını paylaşıyoruz"

Başhekim Gündüz, "Mezuniyet töreni ile çocukların heyecanını paylaşıyoruz. Hastane Sınıfı mezuniyet törenimizi gerçekleştiriyoruz. Hastanemizde birçok bölümde uzun süreli tedavi gören kronik hastalığı olan 11 ilkokul, 11 ortaokul ve 9 lise öğrencimiz karnelerini alıyor. Ayrıca bugün 8 öğrencimiz de diplomalarını alarak mezun oluyor. Bizim için anlamı büyük olan törenin temelinde değerli velilerimizin büyük fedakârlığı yatmaktadır." ifadelerini kullandı.

Başhekim Gündüz, Eğitim-Öğretim Yılı boyunca öğrencilere destek olan öğretme ve velilere teşekkürlerini sunarak sözlerini noktaladı.

 

Konuşmaların ardından öğrencilere karnelerinin ve hediyeleri takdim edildi.  Mezun olan öğrencilerin keplerini atmasıyla tören sona erdi.

Uğurmumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı No58 4. Kat Hükümet Konağı Sultangazi / İstanbul - 0212 606 00 76 / 0212 606 04 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.